top of page

LIVE Talk

Public·29 members
Nikifor Seliverstov
Nikifor Seliverstov

Mody GTAVNiewiele jest gier tak często i chętnie modyfikowanych przez niezależnych moderów jak seria GTA. Nic więc dziwnego, że decyzja Take-Two spotkała się z licznymi negatywnymi komentarzami ze strony użytkowników. Zorganizowana została nawet akcja wystawiania negatywnych ocen GTA V na Steamie. Pojawiło się wówczas kilkadziesiąt tysięcy najniższych ocen, co poskutkowało zmianą ogólnej oceny gry z pozytywnej na mieszaną. Mało tego, petycję o cofnięcie decyzji Take-Two podpisało niemal 80 tys. osób.
Mody GTAV


Download Zip: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fvittuv.com%2F2ugMlG&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw1O4wSpm32qMjlTyjdrto-cZ GTA 5 jest nieco inaczej. Nawet osoby, które chcą jak najbardziej zautomatyzować instalację modyfikacji będą miały na początku swojej zabawy z moddowaniem Grand Theft Auto 5 sporo pracy. Dlatego też nasze zestawienie najlepszych modów do GTA 5 zaczynamy od obszernego poradnika po zapoznaniu się, z którym będziecie gotowi na implementację moda każdego rodzaju. Dziś instrukcja, a już jutro opublikujemy listę z pierwszymi modami.


WAŻNE!!! Rockstar zajął stanowisko w sprawie modding i poinformował, że nie będzie banować graczy, którzy używają modów w trybie single player. Nie używajcie ich jednak w GTA Online i żeby zachować największą ostrożność, nie dołączajcie do mltiplayerowej rozgrywki, w momencie, gdy zainstalowaliście mody do trybu dla pojedynczego gracza.


Wersja Scipt Hook'a, która pozwala na działanie skryptów napisanych w języku .NET. Pewne mody bazujące na skryptach (np. Simple Passenger script) wymagają Script Hooka autorstwa Alexandra Blade'a i Community Script Hook V .NET.


Są modyfikacje, które zamiast ScriptHooka wymagają pluginu LUA. Przykładem jest Enhanced Train Driver i Ragdoll on Demand.Link do ściągnięcia znajduje się tutaj. W skompresowanym archiwum znajdziecie:


Jeśli kiedykolwiek instalowałeś mody do poprzedniej części GTA zapewne jesteś zaznajomiony z OpenIV. Jest to potężne narzędzie, które pozwala na edytowanie plików gry i zapisywanie w nich zmian. Obecnie narzędzie to współpracuje także z GTA 5.


Różne mody używają OpenIV na swój odmienny sposób. Tym samym nie jesteśmy w stanie dać Ci ogólnych wskazówek. Konieczne będzie przeczytanie instrukcji każdego ze ściągniętych modyfikacji. Pamiętaj, że OpenIV wprowadza zmiany w plikach gry. Sugerujemy wykonanie kopii zapasowej każdego z modyfikowanych plików.


Większość modów aktywuje się po naciśnięciu odpowiednich przycisków. Należy także znać te, które odpowiadają za sterowanie efektami, które zostały dodane przez modyfikacje. Niektóre z nich da się przypisać wedle własnego uznania, ale nie zawsze tak się dzieje. Jeśli zamierzasz używać dużej ilości modów naraz, mogą pojawić się problemy.


Pierwszym z nich jest fakt, że każdy z klawiszy będzie za coś odpowiedzialny w trakcie rozgrywki, a drugi to możliwość powstawania konfliktów, jeśli różne mody będą aktywowane tym samym przyciskiem, lub za pomocą tego samego klawisz będzie odbywało się sterowanie dodatkowymi funkcjami. Dlatego też, jeśli przetestujesz dany mod i dojdziesz do wniosku, że nie użyjesz go już nigdy potem, usuń go, zanim zapomnisz, że masz kilka modów, które korzystają z tej samej klawiszologi. Dzięki temu utrzymasz porządek. W tej chwili zależy on wyłącznie od Ciebie, ale mamy dobrą wiadomość. Powstaje GTA 5 Mod Manager. Po jego premierze życie stanie się łatwiejsze.


Pobrałem script hook'a v ze strony jaka została podana -c.com/gtav/scripthookv/, 3 potrzebne pliki przeniosłem do folderu z grą GTA , lecz gdy próbuje uruchomic gre wyskakuje mi błąd:SCRIPT HOOK V CRITICAL ERROR Fatal: Unknown game version, check -c.com for updatesWould you like to check download page now? -c.com/gtav/scripthookv/Supported versions: 1.0.335.2 - 1.0.1868.0Miałem tak za kazdą próbą wgrania plików, pobierałem je wiele razy podaną wersje i w kółko to samoA gdy usune pliki z folderu z grą to normalnie sie włączaPROSZE O POMOC!


Nie ma jednego sposobu na wgrywanie modów do GTAV, ale przed zabawą z dodatkami należy pobrać kilka narzędzi. Są one wymagane w przypadku zdecydowanej większości modyfikacji, więc jeśli chcecie korzystać z czegoś bardziej zaawansowanego, potrzebujecie programów z poniższej listy:


GTA V to gra, która od lat cieszy się wielką popularnością. W dużej mierze zawdzięcza ją wsparciu dla amatorskich modyfikacji. Jedne podnoszą komfort rozgrywki, inne poprawiają grafikę, jeszcze inne wprowadzają do zabawy zupełnie nowe elementy i nutkę szaleństwa. Przed wami dziesięć, naszym zdaniem, najlepszych modów do Grand Theft Auto V. Koniecznie wpisujcie w komentarzach wasze typy.


GTA 5 REDUX to jedna z największych i najbardziej kompleksowych modyfikacji do Grand Theft Auto V. Zmiany, które wprowadza mod, zahaczają o wszystkie najważniejsze aspekty gry, takie jak pogoda, cienie i oświetlenie, tekstury, efekty wizualne, a nawet policja, uzbrojenie, pojazdy, obrażenia i wybuchy, populacja, zdarzenia losowe i sztuczna inteligencja pieszych. Jak sami widzicie, lista jest naprawdę długa, a skalę modyfikacji docenicie dopiero po jej zainstalowaniu. Namiastkę stanowi poniższy zwiastun:


Chyba żadnej części serii GTA nie wspominam tak dobrze, jak pamiętnego Vice City. Mod VCM przenosi do GTA V tytułowe miasto. Na razie modyfikacja nie prezentuje się może zbyt okazale, ale twórca obiecuje, że w przyszłości wzbogaci ją o nowe budynki, wnętrza i wiele innych elementów, aby godna była Nowej Generacji. Nie wiem jak wy, ale ja wybrałbym się do Vice City nawet na obecnym etapie prac.


Nieodłącznym elementem wirtualnego Los Santos z kultowego GTA: San Andreas były wojny gangów. Nie doświadczycie ich w wersji miasta z Grand Theft Auto V, chyba że zainstalujecie modyfikację GangMod, która pozwala na dołączenie do jednego z trzech wielkich gangów - Families, Ballas lub Vagos - i rozpoczęcie wojny na ulicach Los Santos. Mod umożliwia m.in. walkę o terytorium, czy rekrutowanie nowych członków i wydawanie im prostych rozkazów. Zawsze można też z nimi zapalić lub iść na piwo.


PRISON MODKażdy, kto grał w GTA, wielokrotnie widział znienawidzone ekrany "wasted" i "busted". Dzięki modyfikacji Prison Mod, złapany przez policję gracz przewożony jest prosto do więzienia, z którego może wyjść za kaucją lub zwyczajnie uciec zostawiając za sobą ślad z martwych współwięźniów i strażników.


Czy chciałeś kiedyś strzelać samochodami? - pyta retorycznie graczy twórca moda Vehicle Cannon. Nawet jeżeli podobny pomysł nigdy nie zagościł w waszych głowach, warto zastanowić się nad zainstalowaniem wspomnianej modyfikacji, ponieważ karabin strzelający samochodami to zabawka, która daje kupę frajdy.


Społeczność fanowska GTA 5 jest jednym z najbardziej aktywnych środowisk, także jeśli chodzi o modowanie. Wydawałoby się, że do takiego killera jak ostatnia odsłona serii Grand Theft Auto w zasadzie nie ma już co dodawać, bo to produkt niemalże doskonały, no ale właśnie... tylko się tak wydaje. Poniższa lista pokazuje, że Rockstar nie do końca przemyślało pewne elementy swej produkcji, albo inaczej - chyba niepotrzebnie usunęło wiele rzeczy, które były dostępne w poprzednich produkcjach, na szczęście fani stanęli na wysokości zadania i posiadając wersję PC można z niej dzięki modyfikacjom wykrzesać naprawdę dużo więcej niż oferuje podstawka.


Gry wyłącznie z trybem singleplayer potrafią się szybko znudzić, zwłaszcza po ukończeniu wątku głównego. Niejednokrotnie czynnikiem je ratującym i pozwalającym na dłuższą zabawę są mody, tworzone przez samych graczy i udostępniane za darmo w sieci. Wiele znanych tytułów, jak na przykład Elder Scrolls: Skyrim czy też GTA V, korzystało z dobrodziejstw z nimi związanych, dzięki czemu fani danego tytułu mogli spędzić jeszcze więcej czasu przed ekranami komputerów. Niestety, kilka dni temu twórcy narzędzia do modowania najnowszej odsłony Grand Theft Auto otrzymali wiadomość od Take-Two Interactive, przez którą musieli zaniechać dalszej działalności. Spotkało się to z bardzo negatywnymi opiniami wśród graczy, czego efektem było masowe wystawianie negatywnych ocen na Steamie, co przyczyniło się do zmiany oceny z "pozytywnej" na "mieszaną". Najwidoczniej działania te przyniosły zamierzony efekt, ponieważ znowu można używać modów w GTA V, chociaż z pewnymi ograniczeniami.


Według przedstawicieli Take-Two Interactive, zawieszenie możliwości korzystania z modów było koniecznością, ponieważ wpływały one negatywnie na rozgrywkę wieloosobową. Oczywiście, nie było to jedynym działaniem podjętym przez producenta, który zamknął również trzy najpopularniejsze serwisy (Force Hax, Lexicon oraz Menyoo) pozwalające na cheatowanie w GTA Online, między innymi poprzez generowanie kredytów czy też wyrzucanie innych graczy z serwera. Właściciele portali zostali również zmuszeni do zamieszczenia oficjalnych przeprosin na swoich stronach, a zyski miały zostać przekazane na cele charytatywne. O ile akcja ta jest godna pochwalenia, bowiem wszelkie oszukiwanie w grach sieciowych nie powinno mieć miejsca, o tyle ciężko jest zrozumieć działanie przeciwko OpenIV i jego twórcom, którzy trzymali się z daleka od trybu multiplayer. Koniec końców, przedstawiciele zarówno Rockstar, jak i Take-Two Interactive musieli pójść po rozum do głowy i zmienili nastawienie do całej sprawy, a program moderski wraca powoli do życia. Dodatkowo obydwie firmy wystosowały oświadczenie, w którym "zgadzają się na niepodejmowanie jakichkolwiek działań prawnych wobec projektów skupiających się na modyfikacji komponentu singleplayer w grach Rockstara". Tym samym wydawca zezwala na wydawanie modyfikacji nie mających żadnego wpływu na tryb multi.


Program moderski OpenIV powrócił do życia i od razu otrzymał aktualizację, która zapewne niweluje wszelkie błędy zezwalające na używanie modów w trybie multi. Szkoda, że producent nie zdecydował się w pierwszej kolejności na współpracę z twórcami programu, w celu naprawienia tego "glitcha", a uznał, że lepiej jest po prostu ograniczyć całkowicie dostęp dla modyfikacji. Miejmy tylko nadzieję, że Take-Two Interactive po jakimś czasie nie zdecyduje się na ponowną zmianę stanowiska. Jednakże po niedawnym zamieszaniu i osłabieniu opinii wśród graczy nie wydaje mi się, żeby przedstawiciele firmy znowu chcieli narażać wizerunek producenta na pogorszenie. Tym oto sposobem moderzy i ich modyfikacje mogą spać spokojnie, a gracze mogą cieszyć się ze zmienionej, czasami w bardzo zwariowany sposób, gry. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page